Montaż instalacji gazowych

Początek montażu instalacji gazowych opiera się przede wszystkim na sprawdzenia technicznych możliwości pojazdu, a także doboru komponentów. W zgodzie z zaawansowaniem jednostki napędowej, musimy wybrać odpowiedni sterownik. Także do jej mocy musimy dopasować reduktor. Istotne przy montażu LPG w samochodzie są wtryskiwacze, które musimy dobrać, mając na uwadze czas wtrysku benzyny na wolnych obrotach. Co ważne, gdy zgłosicie się z instalacją gazu samochodowego do Wójcik Serwis, spiszemy protokół, abyście mogli śledzić wykonywane przez nas działania. Przed rozpoczęciem pracy przedyskutujemy z Państwem także miejsce, gdzie będzie zainstalowany wlew LPG oraz przełącznik B/G. Jeżeli chodzi o sam proces właściwy umieszczenia konkretnych elementów układu podczas montażu autogazu, może on być indywidualnie dopasowany do każdego auta. Ważny jest jedynie łatwy dostęp do kluczowych elementów.

Plusy montażu LPG w samochodzie

Przede wszystkim, za decyzją o zakładaniu gazu w samochodzie jest ekonomiczna jazda. Zalety jednak się na niej nie kończą. Krąży fałszywa opinia, że jazda na gazie równa się znacznemu spadkowi mocy. W rzeczywistości wynosi on zaledwie ok. 4%, co dla zwykłego kierowcy jest praktycznie nieodczuwalne. Ponadto, montaż LPG w samochodzie nie będzie działaniem wrogim wobec środowiska naturalnego, o ile weźmie się pod uwagę trzy ważne czynniki. Zanim zdecydujemy się na montaż instalacji LPG, warto upewnić się, że będzie ona precyzyjnie dobrana do konkretnego modelu silnika.

Musi także cechować się wysoką jakością wszystkich części i musi ją zainstalować profesjonalista. W innym wypadku szybko potrzebna będzie nie serwis instalacji gazowych, a ich naprawa.

Zadzwoń

+48 501 253 329

Napisz

kontakt@autogazwojcik.pl

Przyjedź

ul. Brandstaettera 1
33-100 Tarnów

Godziny otwarcia

Pon - Pią   8:00 - 17:00
Sobota   8:00 - 12:00