Naprawa instalacji gazowych

W świecie kierowców krąży wiele, często wyssanych z palca, argumentów przeciwko instalacjom gazowym. Nie mają jednak swojego źródła z powietrza, a potwierdza to każda kolejna prowadzona naprawa instalacji gazowych, która bardzo często skupia się na naprawianiu błędów. Wiele usterek bądź nieprawidłowo funkcjonujących instalacji LPG powstaje na skutek niekompetencji osób, które trudnią się ich zakładaniem.

Sprawdzenie to podstawa

Aby zmniejszyć ryzyko późniejszej naprawy instalacji gazowych, warto być uważnym… jeszcze przed założeniem LPG. Wszystko zaczyna się już na etapie sprawdzenia samochodu, w którym chcemy zainstalować gaz. Dokładnie chodzi o przygotowanie pojazdu do pracy z nowym paliwem, czyli przegląd elementów, które odpowiedzialne będą za spalanie nowej mieszanki. Od tego właśnie wszystko powinno się zacząć. Jeżeli napotkamy jakiekolwiek nieprawidłowości jeszcze przed wykonanymi instalacjami gazowymi, należy je wyeliminować. Przeszkodą jest niesprawny układ zapłonowy, a także czujniki (w szczególności sondy lambda). Gaz wymaga bezbłędnego działania wszystkich tych elementów. W innym przypadku, instalacje gazu w samochodzie nie mają sensu i są zwykłym naciąganiem klienta na koszty. Chociaż to, czy w samochodzie będzie możliwość instalacji, zależy od właściciela pojazdu, to pracownik warsztatu powinien rzetelnie to ocenić.

Możliwości silnika

Klient, zanim zdecyduje się na instalację gazu w samochodzie, musi także zdawać sobie sprawę z tego, jak jego silnik zniesienie zasilanie LPG. Są motory, którym to nie przeszkadza (m.in. MPI Hyundaia), takie, które wymagają lepszych instalacji gazowych (np. Subaru), a także te, którym LPG jest odradzane (jak chociażby VVTi Toyoty). Zanim zdecydujecie się Państwo na montaż instalacji gazowych, warto mieć pewność, że potem będziecie jedynie oddawać go do serwisu, a nie naprawy.

Zadzwoń

+48 501 253 329

Napisz

kontakt@autogazwojcik.pl

Przyjedź

ul. Brandstaettera 1
33-100 Tarnów

Godziny otwarcia

Pon - Pią   8:00 - 17:00
Sobota   8:00 - 12:00