Serwis instalacji gazowych

Samochodowe instalacje gazowe, tak jak wszystkie inne podzespoły w pojazdach wymagają okresowych przeglądów i serwisów. Jeżeli instalacja gazowa ma być sprawna i wydajna przez wiele lat, należy o nią odpowiednio zadbać. W innym przypadku auto nie tylko będzie więcej palić, ale narażamy silnik na ryzyko poważnych awarii.

Prawidłowy serwis instalacji na autogaz polega na przeglądzie wszystkich podzespołów oraz na wymianie filtrów i sprawdzeniu oprogramowania. Wymianie podlegają dwa filtry, jeden odpowiedzialny za oczyszczanie gazu w stanie ciekłym, drugi w stanie gazowym. Samochód podpinany jest do komputera w celu sprawdzenia oraz dostrojenia parametrów podawania i spalania gazu. Zgodnie z zaleceniami STAG, producenta instalacji gzowych przeglądy powinny być wykonywane co 15 tysięcy kilometrów.

Naprawa parownika

Jedną z częstszych awarii w pojazdach zasilanych gazem LPG jest awaria reduktora. Reduktor, zwany także parownikiem odpowiada za zamianę gazu ze stanu ciekłego do lotnego. Ważnym elementem parownika jest cienka membrana, która z czasem twardnieje i powoduje niedomagania w pracy silnika. Warto wiec podczas serwisu instalacji LPG zadbać o jej ocenę techniczną i w razie potrzeby wymienić.

Kontrola instalacji LPG

Jako Autoryzowany Warsztat firmy STAG, zalecamy regularną kontrolę elementów mechanicznych w pojazdach zasilanych instalacją gazową. Wiadomo, że z czasem wszystkie podzespoły ulegają zużyciu. Regularna kontrola pomoże zapobiec większym szkodom i nieprzewidzianym awariom. Rzetelnie przeprowadzany serwis instalacji gazowych pozwoli np. zorientować się, kiedy zużyją się wtryskiwacze gazowe czy reduktor. (po ok. 100 tys. kilometrów).

Szeroki zakres możliwości

Sprzęt, którym dysponujemy, a także kompetencje naszych pracowników, pozwalają nam przeprowadzać kompleksowy serwis i naprawę instalacji gazowych. Gwarantujemy m.in.:

  • wymianę filtrów gazu,
  • ogólną regulację instalacji, w tym listew wtryskowych, a także ich dokładne czyszczenie,
  • dokładne sprawdzenie szczelności,
  • odolejenie reduktora, a także wymianę jego membran na nowe,
  • dokładną kontrolę połączeń przewodów wodnych, gazowych, a także elektrycznych,
  • kontrolę, a w razie potrzeby także wymianę przewodów wysokiego napięcia.

Zadzwoń

+48 501 253 329

Napisz

kontakt@autogazwojcik.pl

Przyjedź

ul. Brandstaettera 1
33-100 Tarnów

Godziny otwarcia

Pon - Pią   8:00 - 17:00